המדריד לזבל אנושי

שמוליק מחליט שלא יצא יותר פראייר, גם אם הוא צריך לשרוף חצי מדינה על הדרך. 
Shaool

כשתפתחו מילון ותחפשו את המילה "ממוצע", תמצאו תמונה של שמוליק – אדם שעושה קידוש בשישי מתוך הרגל, אדם שמתעורר ב2 בצהריים ורץ להספיק לשעתיים של שמש שנשארו לים, אדם שיאומר לך שאתה החבר הכי טוב שלו ואז יתן לך 153.20 שקל בחתונה, וכמובן, אדם ימני, או שמאלני, רגע, יאיר לפיד זה ההוא שבראש העבודה, נכון? אך לשמוליק יש תכונה אחת מיוחדת – לא משנה מה יאמרו עליו, לא משנה איזה מבטים הוא יקבל ולא משנה כמה אתה מכיר אותו – הוא ימכור אותך בשביל אגורה, אפילו פחות.

אבל שמוליק לא אשם, חלילה, הרי זו החברה, הרי זו הממשלה, הכל בכלל בגלל ביבי, בגלל השמאלנים, הנאצים דפקו אותנו, השמש הייתה לו בעיניים והריצפה הייתה עקומה. מה שאתם לא מבינים, הוא ששמוליק בעצם הקורבן פה!

איך נולד אדם כזה? בעזרת "המדריך לזבל אנושי" - ספר הפעלה סטנדרדטי למדי, אך במקום ללמד איך לבנות רהיט, הוא מסביר איך לבנות אדם כמו שמוליק – זבל אנושי. המדריך מלווה את שמוליק בחיו לאורך השנים, חיים קלאסים בישראל המתחילים מברית מילה, מגיעים לצבא וכמו כל הישראלים, גם מגיעים להודו. שמוליק מתחיל את דרכו כאדם כן ותמים, אשר מתנגד לעמדה הצינית של המדריך, אך כשלאורך הדרך מעשיו הטובים נופלים על אוזניים ערלות ובו זמנית דרך רשעים צילחה, שמוליק מחליט שלא יצא יותר פראייר, גם אם הוא צריך לשרוף חצי מדינה על הדרך. 

2019, 5 דק׳, בימוי: שאול לוי, משתתפים: אלי גורנשטיין, יולי נועה פיינרמן הפקה: שאול לוי


תגיות: סאטירה  קומדיה  פוליטי  אנימציה  הומור שחור 

עוד תכנים מעניינים:

פרויקט מקום | פרק 5
נאות מדבר, אינוונטר, אלנבי-קטע, נען שלי

עמית גורן

פרוייקט מקום
חמישה פרקים של חצי שעה הכוללים 4 סרטונים באורך 5 דק׳ כל אחד

עמית גורן

מפה - פרק 4 | גלות
סדרת דוקו בת 6 פרקים

עמית גורן


Powered by: